Translate language

niedziela, 12 lutego 2012

DEPILACJA PASTĄ CUKROWĄ

Pasta cukrowa jest to pasta z naturalnych surowców takich jak: zioła (lecz nie muszą być jak robimy ją samemu w domu, natomiast są to przede wszystkim zioła o działaniu łagodzącym, przeciwzapalnym), cukier, woda i sok z cytryny. Depilacja nią jest tak samo skuteczna jak wosk a dodatkowo mniej bolesna. Można nią usuwać włoski mające długość  2-3 mm, natomiast włosy mające długość większą niż 5 mm. może okazać się dość nieprzyjemna. Włosy dzięki tej metodzie stają cię cieńsze i miękkie, a ponadto dochodzi do ogólnego zmniejszenia ich liczby.
Przy metodzie depilacji pastą cukrową można też odczuwać łagodny ból (zależy to od indywidualnej wrażliwości skóry - im bardziej newralgiczna tym ból będzie silniejszy), lekkie podrażnienie, zaczerwienienie skóry -> zwłaszcza przy dłuższych włosach.
Pasta przylega wyłącznie do włosów a nie do skóry dlatego ból przy odrywaniu jest mniejszy. Włosy usuwane są z cebulkami. Pastę można stosować na całe ciało włącznie ze strefami bardzo delikatnymi.
W przypadku mężczyzn depilacja tą metodą nie jest wskazana na okolicę brody. Idealnie nadaje się dla osób ze skórą bardzo wrażliwą, alergików, z cerą naczyniową, przy żylakach.
Pastę można nakładać kilkakrotnie na to samo miejsce i w inne także -> jest to niezmiernie ekonomiczna metoda.
Efekt utrzymuje się od 2,3-4 tygodni (jest to indywidualne).
Redukuje prawdopodobieństwo wrastania włosów (lecz oczywiście ten problem może się pojawić). Nie ma możliwości poparzeń lub urazów skórnych ze względu na temperaturę zbliżoną do temperatury ciała.
W pastę można również zaopatrzyć się kupując ją np. w hurtowniach (daje to wysokie bezpieczeństwo i dobre rezultaty).

WYKONANIE PASTY W DOMU
* 1 szklanka cukru
* 1/4 szklanka soku z cytryny
* 1/4 szklanka wody

Zmieszać składniki i podgrzać pastę prawie do temperatury wrzenia a potem schłodzić do temperatury ciała i nałożyć na skórę (wmasować okrężnymi ruchami aby całkowicie wniknęła do mieszka włosowego). Trochę pasty należy nałożyć zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa ale uwaga usuwanie należy wykonywać w kierunku zgodnym z kierunkiem wzrostu włosa. 
* nie trzeba używać szpatułki ani aplikatora
* można użyć pasków do usuwania
! na pewno zdarzy się tak, że pasta może nie wyjść za pierwszym razem dlatego wprawa jest tu najważniejsza (jeżeli, któregoś składnika jest za mało należy zmienić proporcje. Jeżeli będzie za płynna dodać odrobinę cukru, jeżeli gęsta wody. Pasta powinna przypominać płynny karmel)

PRZED ZABIEGIEM
* nie stosować śmietanek, mleczek (1-2 dni przed rozpoczęciem depilacji)
* nie stosować produktów kosmetycznych na bazie olejów (1-2 dni przed rozpoczęciem depilacji)
Może to zmniejszyć skuteczność depilacji i mieć na wynik końcowy .
* oczywiście należy miejsce poddawane depilacji oczyścić

PO ZABIEGU
* nie używać perfumowanych mydeł, dezodorantów
* unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem
* dobrze byłoby zastosowanie dodatkowo preparatu łagodzącego i preparatu antyseptycznego (przeznaczone specjalnie po depilacji)

! Przy nieumiejętnym wykonaniu mogą pojawić się siniaki, silne zaczerwienienia

2 komentarze:

  1. Słyszałam o niej dużo, jednak nigdy nie wypróbowałam sama. Na YT jest duzo filmików na ten temat swoją drogą ;)

    Pozdrawiam, http://vogue-beauty.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja kiedyś próbowalam ją robić i niestety nie wyszło tak jak być powinno,zdenerwowałam się i kupilam depilator:)

    OdpowiedzUsuń