Translate language

piątek, 11 listopada 2011

ENDERMOLOGIA

Endermologia (= Lipomasaż,endermolift, endemasaż, endomasaż) jest to zabieg na całe ciało przy użyciu aparatu Endermologie. Urządzenie to powinno posiadać certyfikat europejski CE lub amerykański FDA. Zabieg ten opiera się na oddziaływaniu na skórną i podskórną tkankę łączną. Głowica urządzenia wyposażona jest w dwie napędzane rolki, które mogą obracać się w zgodnym lub przeciwnym kierunku z różną prędkością w zależności od efektu terapeutycznego jaki chcemy uzyskać. Rolki działają w połączeniu z podciśnieniem, który tworzy fałdę skórną, która jest zwijana przez pierwszą rolkę a rozwijana przez drugą. Wewnątrz głowicy rolki poruszają się ruchem obrotowym wokół własnej osi i względem siebie. Ssanie może być ciągłe lub pulsacyjne. Ponadto na monitorze urządzenia można wybrać typ zabiegu, który możemy dostosować do określonego problemu (między innymi jako zabieg estetyczny, terapeutyczny lub sportowy).
Zabieg można przeprowadzać na całym ciele bądź na wybranych partiach ciała. Kosmetolog dysponuje różnymi wielkościami głowic w zależności od partii ciała na jakiej przeprowadzany jest zabieg. W celu zapewnienia komfortu masaż wykonywany jest przez specjalny kostium (endermowear/bodywear), który chroni skórę przed mechanicznym uszkodzeniem, zapewnia optymalną moc zabiegu, daje możliwość wykonywania płynnych manewrów i zapewnia poczucie intymności.

Masaż całego ciała rozpoczyna się od pleców, następnie pośladki, uda, łydki i powraca się do pleców (wykonuje się szereg manewrów w zależności od celu jaki chcemy uzyskać). W leżeniu na plecach zaczynamy od ramion, następnie brzuch, uda i kończy się zabieg na brzuchu. Podczas masażu omija się okolice piersi.

W trakcie trwania kuracji i po jej zakończeniu należy:
* przestrzegać zasad zdrowego odżywiania
* wykonywać lekką gimnastykę (2 x w tygodniu)
* wypijanie ok. 2,5 l. niskozmineralizowanej wody dziennie (w celu uzyskania pełnego efektu drenującego i uelastycznienia)

Zabiegi wykonywane są w serii. Aby uzyskać optymalne rezultaty proponowane jest wykonanie od 10-20 zabiegów ale oczywiście jest to ustalane, wykonywanych na początku 2 x w tygodniu. Po zauważeniu pierwszych zmian można je zmniejszyć do 1 zabiegu na tydzień a potem wykonywać przypominające 1 x w miesiącu.
Przy ilości wykonywanych zabiegów ma znaczenie stopień zaawansowania cellulitu a także grubość tkanki tłuszczowej.
Zabiegi trwają ok. 40 minut. Jednocześnie można również wykonywać inne zabiegi redukujące cellulit i modelujące sylwetkę np. łącząc zabieg endermologii z mezoterapią bezigłową czy po zabiegach likwidacji tkanki tłuszczowej aparatem Body Jet jako drenaż limfatyczny bądź inne zabiegi antycellulitowe np. z wykorzystaniem LipoShock.
W przypadku Endermoliftu czyli zabiegów na twarz, szyję, dekolt i biust można także wykonać jeden zabieg, który jest traktowany jako zabieg pielęgnacyjny skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Zabieg jest odczuwalny lecz nie bolesny. Odczuwalność polega na intensywnym wymasowaniu i wydrenowaniu ciała.
Efekty mają charakter indywidualny i zależą od indywidualnego trybu życia osoby poddającej się zabiegom.

Wskaznia i efekty:
- cellulit (urządzenie jest wyposażone w specjalne programy do zwalczania cellulitu w różnej fazie rozwoju)
- rozstępy
- modelowanie sylwetki
- ujędrnianie ciała
- wyszczuplanie (likwidowanie złogów tłuszczowych/ miejsca otłuszczone oporne na dietę i gimnastykę)
- zastosowanie terapeutyczne w przypadku blizn (regeneracja i poprawa elastyczności tkanki), oparzeń, obrzęków, zwłóknień, regeneracji skóry po operacjach plastycznych/liposukcji czy po porodzie, fibromialgii
- po dietach odchudzających
- wspomaga eliminację toksyn z organizmu
- zapobiega procesom starzenia się organizmu
- wygładzenie zmarszczek
- podkreślanie konturów twarzy, oczu i ust
- jako masaż (usprawnia układ krwionośny, dzięki czemu tlen i substancje odżywcze zostają szybciej rozprowadzone po całym organizmie). Bywa nazywany Lipomasażem (Lipomassage) gdyż jednym z jego efektów jest drenaż limfatyczny
- powoduje relaks i odprężenie
- poprawia ukrwienie
- wygładza, uelastycznia
- w obrębie twarzy zwiększa sprężystość skóry, likwiduje drobne zmarszczki, spłyca głębokie bruzdy oraz podnosi owal twarzy
- zmniejsza retencję wody poprzez uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego
- mechaniczne złuszczanie naskórka
- zastosowanie w urazach sportowych (obrzęki pourazowe, zmniejszenie zakwasów, przyśpieszenie regeneracji układu mięśniowo więzadłowego), przygotowanie mięśni do wysiłku, usuwanie bólów mięśni
- w zabiegach rehabilitacji leczniczej (bóle reumatoidalne, przykurcze, niedowłady mięśni, dolegliwości bólowe kręgosłupa)
- poprawa metabolizmu w tkankach
- wzmocnienie i odnowa struktur włókien kolagenowych

Przeciwwskaznia:
- stany zapalne skóry
- zapalenie żył
- czynny nowotwór
- leczenie antykoagulantami
- ciąża
- rumień posłoneczny
- trądzik zapalny
- choroby zakaźne, wirusowe
- bielactwo
- uszkodzenia mechaniczne skóry
- operacje na twarzy przebyte w ostatnich 6 miesiącach
- peeling, mikrodermabrazja, dermabrazja w ostatnim miesiącu
- popękane naczynka
- botox wstrzyknięty w ostatnich 4 miesiącach

ograniczeniami miejscowymi są liczne tłuszczaki, naczyniak, żylaki, przepuklina, miejsca z opuchlizną

Aparaty do Endermologie:
* CelluM6 Endermolab (zabiegi na ciało i twarz)
* CelluM6 Integral (zabiegi na ciało i twarz)
* CelluM6 Keymodule I2 (zabiegi na ciało i twarz)
* CelluM6 Keymodule I (zabiegi na ciało i twarz)
*LipoM6 (zabiegu na ciało)
*LiftM6 (zabiegi na twarz)

Dostępne są także kosmetyki LPG po endermologii do stosowania w domu bądź mogą być zastosowane w gabinecie zaraz po zabiegu.

! Zabiegu nie wykonuje się na otwartych ranach, oczach, powierzchniach jam wewnętrznych, błonach śluzowych, narządach rodnych
! W przypadku ciąży nie wykonuje się zabiegu w okolicy lędźwiowo brzusznej. Należy skonsultować się z lekarzem
! Osoba wykonująca musi przeprowadzić badanie podmiotowe polegające na przeprowadzeniu wywiadu, następnie badanie przedmiotowe polegające na ocenieniu typu, rodzaju i zmian problemu oraz ustalić ilość i częstotliwość zabiegów a także to czy wymagane będą jakieś dodatkowe zabiegi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz