Translate language

środa, 5 października 2011

MASKA GIPSOWA TERMOMODELUJĄCA

Maska gipsowa termomodelująca także zwana rozgrzewającą, termoliftem czy termomodelażem.
Maska taka zawiera garść sproszkowanych minerałów w tym na przykład węglan cynku, magnezu, siarkę, kaolin i inne, które rozrabia się z wodą i nakłada na daną część poddawaną zabiegowi.

ZABIEG

Na początku należy przygotować skórę do niego. W tym celu wykonuje się demakijaż, peeling (enzymatyczny, termoaktywny, ziarnisty lub typu gommage). W następnej kolejności można wykonać masaż lub pominąć go w tym etapie i przeprowadzić go po nałożeniu ampułki lub na końcu w postaci drenażu limfatycznego bądź nie wykonywać go w ogóle. Z kolei nakłada się na twarz i szyję (lub inną część) ampułkę odżywczą zawierającą substancje aktywne lub serum bądź koncentrat. Na to wszystko należy rozprowadzić grubą warstwę tłustego kremu lub maski (może to być także maska algowa). W następnej kolejności zabezpieczamy oczy (nakładając suche płatki lub zwilżone w toniku lub innym zalecanym preparacie), usta, brwi, nasadę włosów). Moczymy podwójnie złożoną gazę w zimnej wodzie (najlepiej mineralnej niegazowanej), wyciskamy i nakładamy na twarz, szyję  tak aby warstwy były jednakowo rozłożone i dobrze przylegały do skóry (zostawić otwór na nos!). Przystępujemy do sporządzenia maski gipsowej (w tym celu należy wsypać do miski odpowiednią jej ilość i dodać zimnej wody/ może być w proporcji 2:1;:na 1szklankę maski dodać mniej niż pół szklanki wody/ mieszamy do uzyskania konsystencji gęstej śmietany/ciasta. Nakładamy maskę równomiernie na twarz i szyję rozprowadzając ją zgodnie z przebiegiem mięśni, nie zapominając o pozostawieniu otworu na nos.

Na początku maska jest chłodna, miękka i plastyczna co sprawia że skóra odpoczywa i uspokaja się. Temperatura wynosi 34/36 stopni C. Składniki aktywne penetrują naskórek, skóra staje się bardziej nawilżona i odżywiona. Po jakimś czasie maska (po ok. 15 minutach) twardnieje rozgrzewając się do temperatury 39-40/42 stopni C, dzięki czemu składniki penetrują głębiej, wzrasta krążenie, zwiększa się potliwość skóry, pory skóry otwierają się. Następnie dochodzi do stopniowego wychładzania się do temperatury 36 stopni C (należy kontrolować przez dotyk). Następuje dotlenienie, lepsze krążenie, uelastycznienie. Trwa to mniej więcej 20 minut. Przy wyraźnym chłodzie maski należy ją zdjąć w całości. Można przeprowadzić drenaż limfatyczny lub wsmarować krem.

Maski gipsowe można stosować na twarz, dekolt, biust, brzuch, pośladki, dłonie i stopy.Mogą być stosowane u osób ze skórą wrażliwą, ponieważ nie zawierają konserwantów ani barwników a do tego nie są toksyczne. Zalecane są po operacjach plastycznych i poparzeniach skóry w celu szybszego gojenia uszkodzonych tkanek (konsultacja lekarska! ).

EFEKTY
* regeneracja skóry
* nawilżenie
* odżywienie
* wygładzenie zmarszczek
* modeluje owal twarzy
* ujędrnienie "lifting"
* uelastycznienie
* świeższy wygląd
* poprawa ukrwienia
* dotlenienie
* wygładzenie

Po zabiegu skóra jest lekko zaróżowiona.

PRZECIWWSKAZANIA
- klaustrofobia
- alergia
- trądzik młodzieńczy i różowaty
- uszkodzenia skóry
- nieżyt górnych dróg oddechowych
- trudności w oddychaniu (np. katar)
- teleangiektazje
- skóra bardzo cienka, bardzo płytko unaczyniona
- choroby tarczycy ( nie nakładać na szyję ! )
- choroby zakaźne

Zabieg należy wykonywać w serii 6-12 zabiegów, 1-2 razy w tygodniu lub jako zabieg jednorazowy.

! może być typem zabiegu bankietowego
! można także kupić maskę termiczną rozgrzewającą zasilaną prądem, któa wspomaga zabiegi kosmetyczne, wprowadza rozmaite substancje
maska termiczna

1 komentarz:

  1. Nie dla mnie, bo mam i alergię i predyspozycje do trądziku.

    OdpowiedzUsuń