Translate language

piątek, 13 maja 2011

MASAŻ MUSZLAMI

Są to muszle Lava Shells z wybrzeża Filipin. Są zbierane u wybrzeża Oceanu Spokojnego, następnie polerowane i piaskowane tak by ich powierzchnia była nieskazitelnie gładka i delikatna. Brak powierzchni porowatej eliminuje ryzyko absorpcji olejku, martwych komórek skóry, bakterii czy kurzu.

Muszle te emitują ciepło dzięki aplikowanemu do ich wnętrza żelowi oraz aktywatorowi. 
Raz rozgrzana muszla wytwarza i utrzymuje ciepło przez ponad godzinę. Po zetknięciu z ciałem stopniowo zaczyna się ochładzać, natomiast odłożona w stan spoczynku będzie się ponownie nagrzewać w sposób naturalny ( nie należy jej zostawiać nie dłużej niż 5 minut ). Wyższa temperatura muszli jest zauważalna podczas pierwszych 30 minut tuż po jej aktywowaniu, kiedy ciepło będzie wytwarzane w szybkim tempie.

Używając świeżo nagrzanej muszli, należy zapytać pacjenta czy nie jest ona zbyt gorąca i zawsze powinien poinformować jeżeli będzie występował jakiś dyskomfort. Masaż należy zacząć od delikatnego muskania ciała.

Masaż można wykonać na twarzy i ciele. Można zastosować je przy manicure i pedicure.
Należy pamiętać o zaplanowaniu kilku krótkich przerw, tak aby muszle mogły nabrać ciepła. Im woniej będziemy masować ciało i im mocniej będziemy muszle przyciskać do ciała pacjenta tym więcej ciepła będzie odczuwał pacjent.


ZESTAW DO ZABIEGU

1. naturalne muszle składające się z węglanu wapnia
2. żel (mieszanka naturalnych minerałów z chłonącymi pudrami zawierającymi suszone algi morskie)
3. aktywator (krystalicznie czysta woda, sól oraz olejki esencjonalne)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz