Translate language

środa, 6 kwietnia 2011

KĄPIEL PIWNA

Kąpiel tą zawdzięczamy Czechom, jednakże odświeżanie twarzy i ciała piwem było stosowane przez Egipcjanki. Możemy wykonać samodzielnie w domu bądź wybrać się do SPA oferujące taki typ zabiegu.
Do kąpieli można użyć zwykłego piwa ( raczej słabe ) lub piwa kąpielowego, które można zamówić drogą internetową pod adresem :  http://www.piwokapielowe.pl/sposob.html


Piwo kąpielowe jest całkowicie naturalnym produktem na bazie substancji aktywnych zawartych w dwutlenku węgla ( poprawa ukrwienia, trawienia ) , drożdży piwnych, chmielu i alkoholu.
Piwo to warzone jest przy zastosowaniu takich produktów naturalnych jak: woda, słód, drożdże, chmiel bez środków konserwujących.

efekty: odprężenie, relaks, łagodzenie napięcia, odblokowanie porów skóry, pobudzenie krążenia krwi, 
           obniżenie ciśnienia, nawilżenie, łagodny matowy kolor skóry, pojędrnienie ciała, oczyszczenie skóry, 
           skóra miękka i wygładzona

Przeciwwskazania: osoby w trakcie chemioterapii lub po jej odbyciu, w przypadku osób cierpiących na 
                              nadciśnienie i żylaki temperatura musi być nie za wysoka, ciąża, dzieci do 12 r.ż

Kąpiel piwna pomaga na trądzik, infekcje grzybicze skóry, zapobiegają przetłuszczaniu się skóry. Działa odmładzająco na cerę, idealnie wpływa na skórę, włosy i paznokcie

składniki piwa to: chmiel, słód jęczmienny, drożdże piwne, woda

1. drożdże piwne - zawierają witaminy z grupy B, kwas foliowy, niacynę i biotynę. Składniki te powodują wzmocnienie i uodpornienie organizmu a także, wpływają na funkcjonowanie wielu organów i na przebieg procesów biochemicznych, oczyszczają skórę, regulują pracę gruczołów łojowych, zapobiegają powstawaniu wyprysków, przyśpieszają gojenie się ran, przy zaburzeniach rogowacenia naskórka, sucha, pękająca skóra

2. chmiel - działanie uspokajające, bakteriostatyczny, ściągający, przeciwzapalny, działanie napinające i odżywcze dla skóry

3. Słód jęczmienny - przeciwzapalny

PRZYGOTOWANIE KĄPIELI

Piwo kąpielowe wlać do wanny z gorącą wodą o temperaturze 38 stopni C ( powinno wystarczyć pół butelki ). Po wyjściu nakryć się ręcznikiem.
czas zabiegu: 15-20 minut   1 x w tyg.
Tak samo postępujemy ze zwykłym piwem ( 2-3 l piwa na wannę ) .
Do kąpieli możemy dodać trochę octu jabłkowego, 1 kroplę oliwy z oliwek.
Podczas kąpieli możemy skosztować piwa, wzmacniając działanie także od wewnątrz a po kąpieli można wykonać masaż.

!  Piwo wchłania się przez skórę, więc nie należy prowadzić pojazdów !

Piwo możemy stosować jeszcze jako płukanki na włosy dostarczając im w ten sposób cennych składników i powoduje że są bardziej błyszczące, miękkie a także możemy do płukanki dodać np. żółtko jaja i oliwę z oliwek.
Piwem możemy również przecierać twarz  ( można rozcieńczyć je wodą destylowaną lub oliwą z oliwek ) powodując nawilżenie, dobre dla cer tłustych, zanieczyszczonych.
Bądź jako maseczka -> miąższ awokado + 2 łyżki piwa => regeneracja


2 komentarze: